Morata odveo Španiju na fajnl-for i rasplakao Portugal, Češka u nižem rangu

8504 pregleda 1 komentar(a)
Alvaro Morata slavi gol odluke, Foto: Reuters/Pedro Nunes

Posljednju vizu za fajnl-for Lige nacija, zakazan od 14. do 18. juna naredne godine, osigurala je Španija.

„Crvenoj furiji” je bila neophodna pobjeda na gostovanju Portugalu i do nje je došla u 88. minutu, nakon sjajne akcije cijelog tima, lucidne asistencije Nika Vilijamsa i rutinske realizacije Alvara Morate.

U B diviziju seli Češka, koja je na gostovanju Švajcarskoj doživjela četvrti vezani poraz (2:1).

Patriku Šiku i drugovima je odgovarala samo pobjeda, ali su sve nade izgubili u 61. minutu, kada je Jan Zomer odbranio penal Tomašu Součeku.

„Sajdžije” su dale dva gola za samo 83 sekunde u 29. i 30. minutu (Remo Frojler i Bril Embolo), da bi Šik smanjio u 45.