Union konačno zaustavljen, Keln iznenadio Borusiju, Lajpcig raspucan

Svih pet popodnevnih utakmica u Bundesligi dobili domaćini, prvi poraz Union Berlina

3361 pregleda 0 komentar(a)
Gece je pogodio za vođstvo Ajntrahta, Foto: REUTERS

U Bundesligi nema neporaženih ekipa već nakon 8. kola.

Ajntraht se pobrinuo za to na domaćem terenu pobjedom nad liderom Unionom - 2:0.

Mario Gece je u 12. minutu pokazao da nije zaboravio da igra na vrhunskom nivou.

Drugi pogodak postigao je pola sata kasnije Lindstrom.

Gostima nije pomoglo ni isključenje Kolo Muanija u 69. minutu.

Domaćini su imali dobro popodne u Njemačkoj, Keln je preokretom dobio favorizovanu Borusiju Dortmund sa 3:2.

Poveli su gosti preeko Brandta u 31. ali je Austraijanac Kajnc izjednačio u 53, a onda tri minuta kasnije za preorket asistirao Tigsu.

Još jedan Austrijanac, Ljubičić pogodio je za 3:1, a Šmic je autogolom postavio konačan rezultat

Lajpcig je do vrha napunio mrežu Bohuma - 4:0, po dva gola Tima Vernera i Kristofera Nkunkua, s tim da Francuz nije iskoristio jedan od dva šutirana penala.

Frajburg je bio bolji od Majnca sa 2:1.

Nije uspio ni Štutgart do boda, pošto je u Volfsburgu izgubio pogotkom u zaustavnom vremenu - Gerhardt je rastužio "švabe" za 3:2.