Remi Atletika, Sevilja preuzela drugo mjesto

Stefan Savić, Foto: Laliga.es
Ažurirano: 30.09.2017. 20:52h

Atletiko Madrid nije uspio da osvoji više od boda na gostovanju Leganesu, pa je Sevilja preuzela drugo mjesto (sa 16 bodova) na tabeli Primere, zahvaljujući pobjedi kod kuće protiv Malage sa 2:0.

Golove za Sevilju postigli su Ever Banega u 68. minutu iz jedanaesterca i Luis Murijel u 70.

Nakon današnjeg poraza, Malaga je pretposljednja na tabeli sa jednim bodom.

Atletiko je tokom većeg dijela meča imao inicijativu, ali to ekipi Dijega Simeonea nije donijelo nikakav rezultat, pošto nije uspjela da dođe ni do jedne dobre prilike na utakmici.

Leganes je, s druge strane, svoje prilike čekao iz prekida i kontranapada, bio je opasniji po gol Jana Oblaka, ali je slovenački golman ostao nesavladan.

Naš Stefan Savić odigrao je čitav meč.

Atletiko je sada treći na tabeli sa 15 bodova, dok je Leganes sedmi sa 11.

Deportivo je savladao Hetafe sa 2:1, u premijernom meču današnjeg programa 7. kola Primere.

Hetafe je vodio u Korunji golom Amata Dediua u 54. minutu, a pobjedu domaćinu doneli su Lukas Peres u 66. i Florin Andone u 87. minutu.

Hetafe ima osam bodova i 11. je na tabeli španskog prvenstva, dok je Deportivo sa sedam na 15. mjestu.