Union se ne šali, katastrofalna reakcija Kobela trasirala put ka pobjedi

Union Berlin u 10. kolu Bundeslige savladao Borusiju Dortmund 2:0

6319 pregleda 0 komentar(a)

Union Berlin ne da čelo Bundeslige - ekipa iz glavnog grada Njemačke pobijedila je danas Borusiju Dortmund 2:0 i ostala na liderskoj poziciji.

Berlinci su početkom septembra ostali neporaženi protiv minhenskog Bajerna, a večeras su savladali još jednu veliku njemačku ekipu.

Večerašnji heroj je Janik Haberer koji je postigao oba pogotka - u osmom i 21. minutu. Kod prvog pogotka katastrofalno je reagovao golman Borusije Kobel, koji se okliznuo kada je želio da ispuca loptu. Minut prije prvog pogotka Borusije je imala šansu ali je Džan bio neprecizan.

Nakon drugog gola fudbaleri Uniona su prepustili inicijativu gostima i uspješno se odbranili.

Union Berlin je stigao do sedme pobjede u prvenstvu i nalazi se na prvom mjestu sa 23 boda, dok je Borusija na osmoj poziciji sa 16 bodova.

U narednom kolu, Union Berlin će gostovati Bohumu, dok će Borusija dočekati Štutgart.