Haubica Haverca: Čelsi u osmini finala, Milanu otvoren put

U grupi G, Sevilja je golom En Nesirija i Iska u drugom poluvremenu savladala Kopenhagen (2:0)

4561 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje nakon gola Haverca, Foto: Reuters

Čelsi je obezbijedio plasman u osminu finala, ali i otvorio put Milanu, te dao nadu zagrebačkom Dinamu - londonski "plavi" su savladali Salcburg u gostima 2:1 u petom kolu grupe E.

Imaju deset bodova, Lajpcig ostao na šest, dok Milan i Dinamo uoči duela na Maksimiru imaju po četiri.

"Rosoneri" i "modri" sada drže sudbinu u svojim rukama...

U Austriji je presudila golčina Kaja Haverca, koji je sa 20-ak metara efektnim udarcem poslao loptu od prečke u gol za 2:1 u 64. minutu.

Prethodno je Mateo Kovačić doveo goste u vođstvo, da bi Žunior Adamu, jedan od brojnih Salcburgovih talenata, izjednačio na 1:1 početkom nastavka.

U grupi G, Sevilja je golom En Nesirija, Iska i Montijela u drugom poluvremenu savladala Kopenhagen (3:0) i došla do petog boda, osiguravši makar proljeće u Evropi.