Union se ne predaje u neravnopravnoj borbi sa Bajernom: Gol u 97. za povratak na prvo mjesto

Union je u 12. kolu pobijedio Borusiju Menhengladbah kod kuće 2:1, nakon preokreta i golom u sedmom minutu nadoknade

3972 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Union - Menhengladbah, Foto: Reuters

Kako se samo bori Union Berlin, kako mali klub prkosi velikanima.

Union je u 12. kolu pobijedio Borusiju Menhengladbah kod kuće 2:1, nakon preokreta i golom u sedmom minutu nadoknade, da bi zadržao lidersku poziciju Bundeslige, ispred neprikosnovenog vladara njemačkog fudbala, minhenskog Bajerna.

Ima 26 bodova, jedan više od Bavaraca.

Mali klub iz velikog grada gubio je protiv "zelenih" od 33. minuta, kada je za 0:1 pogodio Niko Elvedi.

U 79. minutu izjednačio je Kevin Berens, domaćin silovito krenuo u preokret, koji je došao bukvalno u posljednjem napadu - Holanđanin Danilo Deki je donio pobjedu Unionu.