Njemci nisu bili spremni na novi šamar: Flikova izmjena sačuvala nadu u osminu finala

Remi u derbiju - Morata donio prednost "furiji", Filkrug zaslužan za bod "elfa"

6593 pregleda 4 komentar(a)

Kada je ranije danas Kostarika savladala Japan (1:0), Njemačka je dobila još jednu opciju za derbi sa Španijom - odjednom pobjeda nije bila jedini put koji može da odvede do nokaut faze.

Nisu Njemci mogli da savladaju "crvenu furiju", ali su zaslužili da na kraju prigrle remi i ostanu u igri za plasman u osminu finala.

Na stadionu "Al Bajt" je bilo 1:1 nakon što su oba velikana imala periode u kojima su dominirali i stvarali šanse.

Neriješen ishod definitivno više znači Španiji, koja na krilima pobjede nad Kostarikom od čak 7:0 ima sve u svojim rukama pred posljednje kolo i duel sa Japanom.

Mnogo je kalkulacija pred posljednje kolo u kojem sve četire ekipe imaju šanse za prolaz.

Njemci svakako moraju da savladaju Kostariku, a Španija ne smije da se opusti protiv Japanaca...

Biće pakleno, oba meča garantuju spektakl.

Španija je prvih pola sata bila mnogo bolji tim od Njemačke, pamti se sjajan šut Danija Olma i odbrana Manuela Nojera, onda i pokušaj Đordija Albe, opasni napadi Ferana Toresa...

Njemci su u prvom poluvremenu dali gol, poništen je zbog ofsajda Antoniju Ridigeru, da bi Španija u 62. minutu povela.

Španija, Njemačka, Alvaro Morata, SP Katar 2022.

Pogodio je Alvaro Morata (ušao je u 64. umjesto Toresa) poslije lijepe akcije kompletnog tima i loše reakcije Niklasa Zulea koji je dozvolio da mu napadač Atletiko Madrida dođe iza leđa na prvu stativu.

Njemačka je prije gola Španije imala veliku šansu Jozue Kimiha, a kada je bila u minusu onda je morala i da rizikuje.

To joj se isplatilo, a ulazak Niklasa Filkruga se ispostavio kao pravi pogodak.

Napadač Verdera je desetak minuta prije kraja ispratio akciju Džamala Musiale i matirao Unaja Simona.

I to je bilo to, Španiji je pripao slađi bod, ali mogao bi da znači puno i Njemačkoj.