Kasiljas: Penal za Argentinu neopravdano dosuđen

7145 pregleda 17 komentar(a)
Kasiljas, Foto: Shutterstock

Bivši španski golman Iker Kasiljas rekao je da je neopravdano dosuđen jedanaesterac za Argentinu u polufinalnoj utakmici Svjjetskog prvenstva protiv Hrvatske.

"Hulijan Alvares je napravio prekršaj nad Livakovićem, a ne obrnuto", rekao je Kasiljas za španski javni servis, prenijela je danas Hina.

Fudbaleri Argentine plasirali su se u utorak u finale Svjetskog prvenstva u Kataru, pošto su pobijedili Hrvatsku sa 3:0.

Sudija Danijele Orsato je u prvom poluvremenu dosudio penal za Argentinu, nakon što je prekršaj nad Alvaresom napravio hrvatski golman Livaković.

Sa penala je u 34. minutu bio precizan Lionel Mesi, a Argentina je nakon vodećeg gola u nastavku lako savladala rivala.

Bivši kapiten Real Madrida i reprezentacije Španije je zatim postavio anketu na Tviteru, a na njoj je glasalo preko 88.000 ljudi, od čega je 54 odsto navelo da je odluka Orsata bila ispravna.

Večeras od 20.00 u drugom polufinalu Svejtskog prvenstva igraju Francuska i Maroko.

Meč za treće mjesto na programu je u subotu (16.00), dok je finale na rasporedu dan kasnije.