Stefan Savić odigrao 90 minuta u pobjedi Atletika
84 pregleda 0 komentar(a)
Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.09.2017. 20:47h

Barselona je ostvarila šestu pobjedu na startu sezone. Komšije iz Đirone bile su lak plijen za lidera, iako Leo Mesi nije udario golgeterski pečat - 3:0.

Barsa je povela autogolom Adaja, a sve dileme riješene su u 48. minutu.

Detaljna analiza odlučiće kome će biti pripisan gol - Aleišu Vidalu ili, pak, golmanu Đirone Iraizozu.

Konačan rezultat postavio je Luis Suares, 87. golom na 100. utakmici u dresu Barse.

Barsa ima maksimalnih 18 bodova, sedam više od Reala, koji je slavio u Baskiji, očekivano protiv Alavesa 2:1, ali igrom nije ubijedio da je izašao iz krize.

Dani Sebaljos je sa dva gola vodio madridski tim do pobjede, a Kristijano Ronaldo ni u drugom meču ove sezone nije postigao gol - da podsjetimo da ih je Leo Mesi upisao već devet.

Sebaljos je pogodio u 10. minutu za vođstvo.

Domaćin sjajnim golom Garsije, prvim za Alaves u šampionatu, izjednačio.

Nedugo zatim, Sebaljos je iskoristio grešku golmana rivala za, ispostavilo se, konačnih 2:1.

Alaves je 15 minuta prije kraja mogao da izjednači, sreća je bila uz Real, jer je Alfonso pogodio stativu.

"Imali smo mnogo boljih dana, ali smo ostvarili cilj. Došli smo da pobijedimo ekipu, kojoj je pobjeda bila neophodna", kazao je Zinedin Zidan.

Atletiko je u derbiju šestog kola Primere preslišao Sevilju na “Vanda Metropolitanu” i istakao se kao prvi i najozbiljniji pratilac Barselone.

Duel dva neporažena tima odlučen je u drugom poluvremenu, kada su Janik Karasko i Antoan Grizman prelomili meč u korist “kolćonerosa”, koji su, tako, ostvarili drugu pobjedu na novom stadionu, a nakon šest rundi imaju 14 bodova.

Kada im se u januaru priključe Dijego Kosta i Vitolo imaće tim za najveće domete, pa i za titule.

"Na ovom stadionu se osjećam kao da smo u nekoj rimskoj antičkoj areni, kao da smo gladijatori. Navijanje je fantastično, uživam u svakom trenutku. Savladali smo veliku ekipu, koja je odigrala izvanredno prvo poluvrijeme. Prvi gol je uveo meč u naš ritam", rekao je Dijego Simeone.

Stefan Savić igrao je 90 minuta, u svom stilu.

Atletiko Madrid - Sevilja 2:0