Arsenal nadigrao Vest Hem i slavio nakon preokreta

Arsenal - Vest Hem 3:1

5019 pregleda 0 komentar(a)
Nketija proslavlja pogodak, Foto: Reuters

Arsenal i nakon mundijalske pauze nastavlja sa dobrim izdanjima - tim Mikela Artete je večeras u 17. kolu Premijer lige, nakon preokreta, savladao Vest Hem 3:1 i učvrstio se na prvom mjestu sa 40 bodova.

Lider Premijer lige je odigrao dobar meč, a iako je imao gol zaostatka, kontrolisao je situaciju na terenu i upisao laku pobjedu.

Arsenal je od početka meča napadao, imao inicijativu, a onda je nakon jedne kontre Vest Hema u 27. minutu Saliba bio neoprezan i u šesnaestercu oborio Bovena, a Benrahma bio siguran sa bijele tačke.

Gosti su na odmor otišli sa golom prednosti, u nastavku nisu bili previše opasni, pa su zasluženo izgubili. Arsenal je u 53. minutu izjednačio kada je nakon lošeg šuta Edegora lopta došla do Sake, a engleski reprezentativac savladao Fabijanskog.

Pet minuta kasnije Martineli je šutirao u bliži golmanov ugao, iskoristio loše postavljanje Fabijanskog, i preokrenuo, da bi konačan rezultat nakon lijepe akcije postavio Nketija u 69. minutu.