Nejmar isključen, Mbape ne griješi: PSŽ u 95. minutu do pobjede nad Strazburom

Nejmar je prvi karton dobio jer je rukom zakačio protivničkog igrača po glavi, a drugi samo dva minuta kasnije zbog simuliranja u šesnaestercu

8294 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje nakon gola Mbapea, Foto: Reuters

Posljednji meč na Mundijalu završio je u suzama, prvi meč nakon Mundijala spuštenog pogleda pola sata prije kraja - Nejmar je za dva minuta dobio dva žuta kartona, a PSŽ u dramatičnoj završnici i zahvaljujući Kilijanu Mbapu pobijedio Strazbur 2:1 na Parku prinčeva u prvoj utakmici nastavka klupske sezone.

Nejmar je prvi karton dobio jer je rukom zakačio protivničkog igrača po glavi, a drugi samo dva minuta kasnije zbog simuliranja u šesnaestercu. Kako javljaju francuski mediji, nije na stadionu sačekao kraj meča, već je iz svlačionica i nakon tuširanja otišao kući...

Prethodno je u prvom poluvremenu asistirao zemljaku Markinjošu za vođstvo "svetaca" u 14. minutu.

Markinjoš je bio dvostruki strijelac - ali je u 51. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Nakon Nejmarovog isključenja, PSŽ nije mogao da se nametne na terenu, da bi u četvrtom minutu nadoknade Mbape, koji je bio u ekipi samo deset dana nakon poraza u finalu Svjetskog prvenstva, pobjegao odbrani gostiju, povučen je sa leđa, a sudija Turpan pokazao na penal.

Mbape je bio precizan sa bijele tačke za šestu vezanu pobjedu u šampionatu i čvrsto prvo mjesto na tabeli.

Mbape je 2022. godinu završio sa 56 golova na isto toliko mečeva u svim takmičenjima za PSŽ i selekciju Francuske.