LIVE BLOG Adejemi za veliku pobjedu Borusije, Benfika slavila 2:0 u Brižu, Siti osvojio London

U 21 čas počeli su dueli Borusija Dortmund - Čelsi i Klub Briž - Benfika, a igra se i veliki derbi Premijer lige: Arsenal - Mančester siti

18126 pregleda 0 komentar(a)
Karim Adejemi je prošao pored Enca Fernandesa kao da ga nema, Foto: Reuters/Wolfgang Rattay
Ažurirano: 15.02.2023. 23:33h
Završeno
22:55h

Kraj i na Vestfalenu. Borusija je savladala Čelsi 1:0 majstorijom Karima Adejemija u 63. minutu, mada su gosti imali bolje šanse, pogotovo Žoao Feliks u 38. i Kalidu Kulibali u 78. minutu, kada su se ispriječili prečka, odnosno Emre Džan, jer je "očistio" loptu sa gol-linije.

Duboko u sudijskoj nadoknadi je Enco Fernandes mogao da pogodi za izjednačenje, ali je Gregor Kobel sjajno intervenisao.

22:55h

Mogao je Enco Fernandes da se iskupi za grešku kod gola Borusije, ali mu je Gregor Kobel sjajno odbranio opasan šut sa 20-ak metara u 95. minutu.

Izmjena: 22:58h
22:52h

Završena je utakmica u Brižu, Benfika je slavila 2:0 i praktično završila posao oko plasmana u četvrtfinalu.

22:46h

Benfika završava posao. "Orlovi" su poveli 2:0 u Brižu golom Davida Nereša u 88. minutu, nakon greške Bjerna Mejera.

Gol pogledajte OVDJE.

22:28h

Gotov je derbi Premijer lige na "Emirejtsu", Mančester siti je savladao Arsenal 11. put zaredom u šampionatu i preuzeo mu 1. mjesto na tabeli.

"Građani" imaju 51 bod, koliko i "tobdžije", koje mogu da se tješe samo činjenicom da imaju meč manje.

22:25h

Majstorija Karima Adejemija, koji je u 63. minutu izvanrednim golom donio prednost Borusiji protiv Čelsija.

Mladi napadač je nakon kornera gostiju dobio loptu na svojoj polovini i pretrčao najskupljeg igrača u istoriji Premijer lige, Enca Fernandesa, kao da ne postoji, zaobišao Kepu Arizabalagu i pogodio praznu mrežu.

22:15h

Mančester siti rješava derbi Premijer lige. Erling Haland je u 82. minutu povisio na 3:1 na gostovanju Arsenalu.

22:08h

Konačno gol i u Ligi šampiona. Benfika je povela u Brižu u 51. minutu, golom Žoaoa Marija iz penala. Izborio ga je Gonsalo Ramoš nakon nespretnog starta Džeka Hendrija.

22:05h

Siti je mnogo bolji u 2. poluvremenu i zasluženo stiže do novog vođstva. U 72. minutu je iskosa pogodio Džek Griliš, a opet je tragičar bio Tomijasu, kojeg je lopta zakačila na putu do mreže i omela Arona Ramzdejla.

21:51h

Penal za Siti, ali i reakcija iz VAR sobe - Haland je prije prekrašaja Gabrijela bio u ofsajdu. Ostaje 1:1.

21:49h

Poluvremena na mečevima Lige šampiona, nema golova u Njemačkoj i Belgiji: Borusija Dortmund - Čelsi 0:0, Klub Briž - Benfika 0:0.

21:48h

Opet penal, opet Benzema - Real na poluvremenu vodi 3:0 protiv Elćea.

Treći gol pogledajte OVDJE.

21:42h

Uzbuđenja u Dortmundu - iako domaćin prijeti, Čelsi je bio bližu vođstvu.

Prečku gola "milionera" u 38. minutu pogodio je Žoao Feliks.

21:41h

Real vodi 2:0 protiv Elćea u La Ligi - Benzema je pogodio iz penala.

Pogledajte OVDJE.

21:21h

Poluvrijeme na "Emirejtsu": Arsenal - Mančester siti 1:1.

21:18h

Igra se i zaostali meč 21. kola La Lige između Real Madrida i Elćea.

"Kraljevski klub" vodi protiv posljednjeplasiranog tima na tabeli sa 1:0, a gol je postigao Asensio u 8. minutu.

Pogledajte OVDJE

21:15h

Borusija Dortmund i Čelsi igraju prvi meč osmine finala Lige šampiona, a zanimljiv je odnos godina dvojice kapitena, Džuda Belingema i Tijaga Silve.

Kapiten Čelsija je, naime, dvostruko stariji od kapitena Borusije - Silva ima 38, a Belingem 19 godina.

21:12h

Poravnanje u derbiju Premijer lige - Saka iz penala za 1:1 nakon faula golmana Edersona nad Nketijom. Još četiri minuta do odlaska na odmor.

21:08h

Vodi Mančester siti protiv Arsenala na "Emirejtsu" u derbiju Premijer lige.

Kakva greška Japanca Tomijasua, beka domaćeg tima, izvrsna realizacija De Brujnea. Gosti su poveli u 24. minutu.