Mhitarjanova majstorija najavila pobjedu Intera nad Udinezeom, Lukaku se upisao na „Meaci” nakon 636 dana

Inter savladao Udineze 3:1 i opet se osamio na 2. mjestu Serije A

8633 pregleda 0 komentar(a)

Inter se namučio sa Udinezeom, ali je slavio 3:1 i opet se osamio na 2. mjestu Serije A.

„Nerazuri” su poveli u 20. minutu, nakon što je Romelu Lukaku iz drugog pokušaja iskoristio penal i prvi put se na „Đuzepe Meaci” upisao nakon 636 dana.

Prvi šut mu je zaustavio Marko Silvestri, ali je sudija Federiko Dionizi naredio ponovno izvođenje, jer je nekoliko igrača „zebri” prije vremena ušlo u šesnaesterac.

Tim iz Udina je stigao do izjednačenja u 43. minutu golom Sandija Lovrića iz kontre.

Pobjednik je odlučen u 73. minutu, nakon tri velike šanse za 60 sekundi - prvo je Edin Džeko promašio veliku šansu, potom i Ajzak Sakses na drugoj strani, da bi potom Inter iskoristio razrijeđenu odbranu gostiju, a nakon akcije Hakana Čalhanoglua i Federika Dimarka lopta je došla do Henriha Mhitarjana, koji je sjajno otvorio nogu i iz prve zatresao mrežu Slivestrija.

Tačku na meč je stavio Lautaro Martines u 89. minutu, čime se iskupio za promašeni zicer minut ranije.