Atletiko i Savić spotakli Real, mladi Urugvajac spasao bod šampionu (VIDEO)

Alvaro Rodriges potpisao remi u madridskom derbiju

11776 pregleda 4 komentar(a)

Atletiko Madrid je možda i uticao na šampionsku trku u La Ligi.

"Kolćonerosi", kojima je jedino ostalo da se bore za plasman u Ligu šampiona, koštali su najvećeg rivala Real dva boda i tako direktno pomogli Barseloni.

Na "Santjago Bernabeuu" je bilo 1:1, Atletiko je čak i vodio, iako je od sredine drugog poluvremena imao igrača manje.

U 64. minutu je, naime, direktan crveni karton (možda i prestrogo) zbog udaranja Antonija Ridigera dobio Anhel Korea, ali je reakcija ekipe za koju je odigrao cijeli meč Stefan Savić bila fenomenalna.

U 78. je nakon prekida Hose Marija Himenes donio prednost gostima - bio je to nebeski skok urugvajskog štopera i udarac glavom koji Tibo Kurtoa nije mogao da zaustavi.

Atletiko se potom povukao, a Real uradio ono što je morao - krenuo na sve ili ništa, svjestan da mu samo pobjeda donosi nadu da može da juri Barsu.

Konačan rezultat je u 85. postavio još jedan Urugvajac - Alvaro Rodriges.

Mladi 18-godišnji napadač Reala je, baš kao i njegov zemljak Himenes, zatresao mrežu udarcem glavom...

Do kraja se rezultat nije promijenio, pa Real uz meč više ima sedam bodova manje od Barselone koja sjutra gostuje Almeriji.