Bajern demonstrirao silu, Union bez šansi u Minhenu (VIDEO)

Bavarci slavili 3:0 i preuzeli prvo mjesto uz bolju gol-razliku od Borusije

9070 pregleda 0 komentar(a)

Bajern je konačno podsjetio kakva je napadačka mašinerija i postavlja se pitanje da li je pobjeda nad Unionom početak serije Bavaraca na putu ka novoj tituli u Bundesligi.

Favorit je na "Alijanc areni" pobijedio 3:0, uradio je to na dominantan način i uz bolju gol-razliku preuzeo prvo mjesto od Borusije Dortmund.

Union je u Minhenu odolijevao do 31. minuta kada je Erik Maksim Čupo-Moting pogodio na pas Kingslija Komana.

Već u 40. se upisao i sam Koman, koji je prošao golmana protivnika i rutinski zatresao mrežu. Tada je i bilo jasno da gosti iz Berlina nemaju šta da traže...

Do poluvremena se upisao i Džamal Musiala, pa je Bajern u nastavku mogao i da obori ritam.

Bajern je postigao 100 golova ove sezone u svim takmičenjima i prvi je tim iz "liga petice" koji je to uspio.

Bajern i Borusija imaju po 46 bodova na prvom mjestu, Union je sakupio 43, a Lajpcig 42...