Roma vidi četvrtfinale Lige Evrope, Arsenal na pola puta, "ludnica" u Berlinu (VIDEO)

Roma - Sosijedad 2:0, Sporting - Arsenal 2:2, Leverkuzen - Ferencvaroš 2:0 i Union Berlin - Union SŽ 3:3 u prvim mečevima osmine finala

1361 pregleda 0 komentar(a)

Roma vidi četvrtfinale Lige Evrope, nakon pobjede u Rimu protiv Real Sosijedada 2:0, dok će Arsenal morati da se potrudi u revanšu kod kuće poslije večerašnjeg remija 2:2 sa Sportingom u Lisabonu.

Perfektan rezultat ostvario je tim Žozea Murinja, u tvrdom meču na ispunjenom "Olimpiku", protiv trećeplasiranog tima španske La Lige.

Stefan el Šaravi pogodio je 13. minutu na asisenciju Ejbrahama, a konačnih 2:0 tri minuta prije kraja postavio je Maraš Kumbula, moćnim udarcem glavom nakon kornera Dibale.

Arsenal je poveo na "Žoze Alvaladeu" preko Salibe, a onda se suočio sa preokretom Sportinga - Injasio u 34. i i Paulinjo u 55. minutu lansirali su lisabonske "lavove".

Morita je, ipak, autogolom u 62. minutu stavio lidera Premijer lige u pol-poziciju pred revanš.

Bajer Leverkuzen je u Njemačkoj savladao Ferencvaroš sa 2:0 i nosi u Budimpeštu vrlo pristojnu zalihu, dok je utakmica večeri gledana u Berlinu.

U duelu dva Uniona, njemačkog i belgijskog, gosti su tri puta vodili, domaći se tri puta vraćali - 3:3.