Inter obavio pripremu za slavlje u Napulju, ali i preuzeo 4. mjesto

Inter zahvaljujući velikom karakteru preokretom slavio protiv Lacija u 32. kolu - 3:1

6233 pregleda 1 komentar(a)
Nakon prvog gola Martinesa i sreća je bila uz Inter, Foto: REUTERS

Inter je uspio da preokretom dobije Lacio - 31, u Napulju se sprema fešta!

Napolitanci bi pobjedom nd Salernitanom u utakmici koja počinje u 15 sati bili promovisani u prvake treći put u klupskoj istoriji.

Ali, Inter je gledao svoj interes - borba za zonu Lige šampiona, hrabro i bez odustajanja igrači Simonea Inzagija su preokreom dobili njegov bivši klub.

Nije fudbalere Intera pokiolebao ni fantastični Ivan Porvedel, ni ofsajd kojim su ostali bez vođstva pri pogotku Mhitarjana, ni odmah potom primljen gol od Felipea Andersona u 30. minutu.

Nije Inter obeshrabrilo ni još nekoliko dobrih akcija Lacija, da od 55. minuta krenu u talasima napada, iz par puta projektili Barele su za malo bili neprecizni, Lukaku i Damfris birali loša rješenja a Dimarkovu bombu ukrotio je Provedel.

Lautaro Martines nije uspio ni da zaprijeti u situaciji ispred Provedela, ali to nije deprimiralo Inter.

Nagrada je stigla u 78. minutu, Lukaku je donio dobru odluku a Lautaro izjednačio a onda totalna ofanziva domaćina.

Opet je Lukaku donio dobru odluku a Gosens požrtvovano se bacio na loptu u 53. minutu, pogodio ali uz povredu desnog ramena koja ne izgleda bezazleno. Izišao je potom iz igre ali Inter nije stao Lautaro Martines je u 90. minutu ovjerio trijumf i četvrto mejsto Interu nakon 32. kola.