Velika pobjeda Sosijedada: San Sebastijan sanja Ligu šampiona

Real Sosijedad u 33. kolu La Lige savladao Real Madrid - 2:0

6897 pregleda 1 komentar(a)
Fudbaleri Sosijedada proslavljaju gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su večeras u derbiju 33. kola La Lige Real Madrid (2:0) i napravili još jedan korak ka plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone.

Sosijedad je četvrti na tabeli i ima osam bodova više i utakmicu više od Viljareala, koji sjutra gostuje Valensiji.

Sa druge strane Real je na drugom mjestu sa dva boda više od Atletika, ali i 14 bodova manje od Barselone, koja je večeras pobijedila Osasunu. Real je poražen drugi put u posljednja tri kola.

Sosijedad je večeras prvi put nakon 2019. godine savladao Madriđane na domaćem terenu, a do vođstva je stigao u 47. minutu kada je Kubo matirao Kurtou.

U 61. minutu je zbog grubog starta isključen Karvahal, pa je Sosijedad do kraja meča iskoristio brojčanu prednost, a konačan rezultat postavio je Barenećea.

Sosijedad je i u prvom dijelu imao dobre šanse, Serlot i Silva nisu bili precizni, a Zubimendi je pogodio prečku.

Real je večeras odigrao jednu od najslabijih utakmice ove sezone, a u ekipi nije bilo Kamavinge, Modrića, Vinisijusa i Benzeme.