Inter nakon 13 godina u finalu LŠ: Lautaro odveo "neroazure" u Istanbul

"Neroazuri" i u revanšu polufinala savladali Milan (1:0). Jedini gol postigao Lautaro Martines

22:49h

Italija prvi put nakon 2017. godine ima finalistu Lige šampiona - Inter je i večeras u revanšu polufinala bio bolji od Milana (1:0), a jedini gol je postigao Lautaro Martines u 74. minutu.

Inter je posljednji put u finalu Lige šampiona igrao 2010. godne. "Neroazuri" su tada u Madridu savladali Bajern Minhen 2:0.

Milan je bio konkretniji u prvom poluvremenu. Već u 11. minutu je Tonali probio sa lijeve strane, ubacio loptu u kazneni prostor, gdje je bio Dijas, koji je šutirao sa oko 10 metara, ali je Onana odbranio.

U 38. minutu je Leao, imao dobru šansu, ali je šutirao pored gola, da bi minut kasnije Menjan odlično reagovao nakon centaršuta Čalhanoglua i udarca Džeka.

U nastavku se do gola Martinesa nije mnogo toga dešavalo, a onda je Argentinac u 74. minutu, nakon kombinacije sa Lukakuom sve riješio i odveo Inter u finale, gdje će "neroazuri" igrati protiv Mančester sitija ili Real Madrida.

Finale je na programu 10. juna u Istanbulu.

Izmjena: 22:55h
22:36h

78. minut - još jedna šansa za Lautara Menjan je odbranio.

22:32h

74. minut - Inter vodi 1:0, strijelac Lautaro Martines. Argentinac je kombinovao sa Romeluom Lukakuom, koji je asistirao kod ovog pogotka.

Odbrana Milana je morala bolje da reaguje.

Gol pogledajte ovdje.

22:27h

Šansa za Milan, Leao je pokušao da proigra Mesijasa, ali je Onana pratio akciju i na vrijeme reagovao.

22:19h

Nema uzbuđenja u drugom poluvremenu, prošlo je 60 minuta - 0:0.

22:04h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:43h

Prinudna izmjena kod Intera - Brozović umjesto Mhitarjana.

21:39h

39. minut - prilika i za Inter, Čalhanoglu je izveo slobodan udarac, Džeko udario loptu glavom, ali je Menjan odlično intervenisao.

21:37h

38. minut - još jedna šansa za Milan. Leao je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prosto, šutirao, ali je lopta pored gola završila.

21:30h

Milan ima veći posjed, ali nakon šanse Dijasa se ništa bitno nije dogodilo.

Liga šampiona
21:23h

Polovina prvog dijela, Inter bezopasan, Milan je preko Dijasa imao najbolju šansu.

21:11h

11. minut - velika šansa za Milan, Tonali je prošao sa lijeve strane, ubacio loptu, Dijas potom šutirao sa oko 10 metara, ali je Onana sjajno reagovao.

21:04h

5. minut - Ernandes je šutirao sa oko 40 metara. Nije bio loš pokušaj, lopta je završila preko gola.

21:00h

Počela je utakmica.

20:23h

Dolazak fudbalera Intera na utakmicu:

20:21h

Edin Džeko je drugi najstariji fudbaler koji je postigao gol u polufinalu Lige šampiona.

20:03h

Poznati su sastavi Intera i Milana. U sastavu Milana je Rafael Leao, koji je zbog povrede propustio prvi susret.

20:00h

Fudbaleri Intera i Milana odigraće večeras revanš meč polufinala Lige šampiona.

U prvoj utakmici, odigranoj prethodne srijede, "neroazuri" su nadigrali gradskog rivala i golovima Edina Džeka i Henrika Mhitarjana slavili 2:0, a mogli i ubjedljivije.

Najavu večerašnje utakmice pročitajte ovdje.