Agonija Totenhema: Sparsi bi mogli da ostanu bez Evrope

Totenhem danas u 37. kolu Premijer lige nakon preokreta izgubio od Brentforda 3:1

2847 pregleda 0 komentar(a)
Mebumo proslavlja gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Totenehema imaju sezonu za zaborav u Premijer ligi - primarni cilj Sparsa bio je da obezbijede nastup u Ligi šampiona naredne sezone, a kako sada stvari stoje, ekipa bi u posljednjem kolu mogla da ostane i bez mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Totenhem je danas u 37. kolu, nakon preokreta, izgubio na domaćem terenu od Brentforda (3:1), pa se nalazi na sedmom mjestu, posljednjem koje vodi u neko evropsko takmičenje.

Totenhem ima isti broj bodova kao i Aston Vila, koja je na osmoj poziciji. Ali, Aston Vila tek treba da odigra utakmicu 37. kola.

Brentford je na devetoj poziciji, ima bod manje od današnjeg rivala, ali i šansu da se domogne Evrope u posljednjem kolu.

Sve je dobro počelo za domaću ekipu kada je Hari Kejn u osmom minutu postigao lijep gol iz slobodnog udarca.

Mogao je Totenhem i do ubjedljvije prednosti u prvom dijelu, ali su Son, Kuluševski i Emerson Rojal bili neprecizni.

U nastavku se situacija promijenila za 180 stepeni - gosti su do 62. minuta preokrenuli, a oba pogotka postigao je Mbeumo.

Tačku na utakmicu je stavio Visa.

Totenhem u posljednjem kolu gostuje Lidsu, dok je Brentford domaćin Mančester sitiju.