Atletiko izgubio od Betisa, Barsa uvećala prednost

Atletiko je porazom u Sevilji ostao na šest bodova zaostatka za Barselonom u borbi za titulu
428 pregleda 0 komentar(a)
Kanales i Hoakin slave gol, Foto: Miguel Morenatti

Atletiko Madrid nije iskoristio remi Barse sa Valensijom na "Nou kampu" juče (2:2), i čak se porazom na gostovanjnu Betisu udaljio od borbe za titulu.

Barsa nakon 22. kola ima velikih šest bodova prednosti nad prvim pratiocem, Atletikom, kojeg je sjajni Betis spriječio da se primakne na svega tri boda od lidera prvenstva.

"Zeleni" su slavili golom Kanalesa sa penala u 64. minutu, koji je igranjem rukom skrivio Filipe Luis.

Betis je bio bolji rival i zasluženo je slavio za proboj u vrh Primere, jer je sada "zelenima" zona Lige šampiona u kojoj je Sevilja posljednja, na svega četiri boda.

Osim sjajnih igara u prvenstvu Betis se plasirao i u polufinale Kupa kralja.

A u prvom duelu dana Viljareal je vodio sa 2:0 protiv gostujućeg Espanjola, ali je ipak utakmic završena remijem. Ibora u 37. i Santi Kazorla sa penala u 64. minutu su krunisali bolju igru svog tima. Ona se raspala autogolom Bonere u 75. minutu a Espanjol je preko sjajnog Rosalesa došao do boda u 81. minutu.