Osimen i Lautaro odmah u ritmu: Napoli poslije preokreta savladao Frozinone, Inter bolji od Monce

Po dva pogotka Nigerijca i Argentinca

11907 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 19.08.2023. 23:08h

Šampion nije dozvolio iznenađenje na startu - Napoli je sezonu u kojoj brani titulu u Seriji A otvorio rutinskom pobjedom na gostovanju povratniku u elitni rang.

"Azuri" su Frozinone (3:1), a trener Rudi Garsija, koji je naslijedio Lućana Spaletija, odmah vidio da može da računa na golgetera Viktora Osimena.

Nigerijac je bio dvostruki strijelac - pogađao je mrežu u 42. i 79. minutu, oba puta na pas kapitena Đovanija di Lorenca.

Frozinone je poveo u 7. minutu kada je penal iskoristio Marokanac Abdu Harui, a izjednačenje Napolitancima donio je Mateo Politano u 24.

Trijumf je u prvoj rundi upisao i Inter, koji je na "Đuzepe Meaci" bio bolji od Monce 2:0.

Nije sve išlo idealno za "nerazure", a razliku su napravili golovi Martinesa u 8. i 76. minutu na asistencije Damfrisa i Arnautovića.

Verona je bila bolja od Empolija u Toskani (1:0), jedini gol je postigao Federiko Bonacoli u 75. minutu, dok je Fiorentina deklasirala Đenovu na "Marasiju" - 4:1.