Srbija sigurna u Kaunasu, het-trik Mitrovića, Albanija lider grupe E, Holandija slavila u Dablinu

Slovenija ubjedljiva protiv San Marina - 4:0

12617 pregleda 0 komentar(a)
Mitrović proslavlja gol sa Milinković-Savićem i Mladenovićem, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras u Kaunasu Litvaniju (3:1), septembarski ciklus završila pobjedom i ostala na drugom mjestu na tabeli sa dva boda više od Crne Gore.

Srbija je posao u Litvaniji završila u prvom poluvremenu, a u centru pažnje bio je Aleksandar Mitrović, koji je postigao het-trik.

Napadač Al-Hilala je mrežu Gertmonasa prvi put zatresao u 21. minutu poslije asistencije Filipa Mladenovića, potom je 32. minutu uspješno realizovao dodavanje Dušana Tadića, da bi dva minuta prije odlaska na odmor kompletirao het-trik. Asistent je i ovog puta bio Mladenović.

Litvanija je smanjila u 45. preko Paulauskasa.

Nakon septembarskih mečeva Mađarska i Srbija imaju po 10 bodova, ali Mađari imaju meč manje. Crna Gora poslije pet utakmica ima osam bodova.

Bitan trijumf u kvalifikacijama zabilježila je Albanija, koja je večeras u okviru grupe E, u Tirani savladala Poljsku 2:0.

Strijelci su bili Asani i Daku.

Albanija je prva na tabeli sa dva boda više od Češke i Moldavije. Česi imaju meč manje.

Holandija je golovima Gakpa i Veghorsta nakon preokreta savladala Republiku Irsku u Dablinu 2:1.

Strijelac za domaće bio je Adam Ida.

Slovenija je očekivano i ubjedljivo u gostima pobijedila San Marino (4:0) i preuzela prvo mjesto u grupi H.

Strijelci za Sloveniju bili su Vipotnik, Mlakar, Lovrić i Karničnik.

Situacija u grupi H je interesantna - Slovenija i Danska imaju po 13 bodova, a Finska i Kazahstan po 12.