Pristojan poraz Zvezde na "Etihadu", Siti iz 37 šuteva dao tri gola i nadoknadio senzacionalan minus s poluvremena

Rezultati prve večeri nove sezone Lige šampiona: Milan - Njukasl 0:0, Jang bojs - Lajpcig 1:3, Barselona - Antverpen 5:0, Fejnord - Seltik 2:0, Lacio - Atletiko Madrid 1:1, Mančester siti - Crvena zvezda 3:1, PSŽ - Dortmund 2:0, Šahtjor - Porto 1:3

36821 pregleda 321 reakcija 35 komentar(a)
Velika greška golmana Zvezde za preokret Sitija, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.09.2023. 23:21h
Završeno
23:00h

Završene su sve utakmice prve večeri Lige šampiona.

Ovo su rezultati:  Milan - Njukasl 0:0, Jang bojs - Lajpcig 1:3, Barselona - Antverpen 5:0, Fejnord - Seltik 2:0, Lacio - Atletiko Madrid 1:1, Mančester siti - Crvena zvezda 3:1, PSŽ - Dortmund 2:0, Šahtjor - Porto 1:3.

22:57h

Lacio je u četvrtom minutu sudijske nadoknade izjednačio protiv Atletiko Madrida - 1:1.

I to na kakav način - golom golmana Ivana Provedela!

Susret crnogorskih reprezentativaca Adama Marušića i Stefana Savića završen je bez pobjednika u čudesnom, dramatičnom finišu.

22:37h

Fejnord vodi 2:0 protiv Seltika u momentu kada Škoti imaju dva igrača manje.

Drugi gol dao je Jahanbakš.

Prethodno je golman Seltika Džo Hart odbranio penal Igoru Paišau.

22:33h

Mančester siti postavlja stvari na svoje, Rodri pogađa za 3:1 protiv Crvene zvezde.

Sjajno je španski reprezentativac sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u mrežu Glazera.

22:26h

Barselona daje peti gol Antverpenu.

Drugi gol Žoaa Feliksa na meču za 5:0.

22:26h

Alvares pogađa stativu, umalo het-trik napadača Sitija.

22:22h

Preokret Mančester sitija protiv Crvene zvezde, ponovo Hulijan Alvares, popularni Pauk - ovoga puta iz slobodnog udraca uz veliku grešku golmana gostiju Glazera.

Nakon sat vremena igre Siti opravdava ulogu favorita, uprkos senzacionalnom minusu na poluvremenu - 2:1.

22:19h

PSŽ u 58. minutu vodi 2:0 protiv Dortmunda.

Drugi gol postigao je Hakimi.

22:18h

Kakva šansa za Halanda, kakva odbrana Glazera. Igra se 58. minut, Zvezda još ima sjajnih 1:1 na "Etihadu".

22:14h

Barselona puni mrežu Antverpena. Gol za 4:0 postigao je Gavi.

22:10h

Pari Sen Žermen je poveo protiv Dortmunda.

Kilijan Mbape iz penala.

22:08h

Samo dva minuta trajalo je vođstvo Crvene zvezede protiv Sitija. Zapravo 17 - ako se računa poluvrijeme.

Čim je krenuo nastavak Hulijan Alvares je zaobišao golmana Beograđana na pas Halanda i ubacio loptu u gol.

Šampion Evrope je dugo pleo mrežu, pogodio je - Pauk, kako je nadimak argentinskog napadača.

22:07h

Počelo je drugo poluvrijeme.

22:01h

Mančester siti je uputio 22 šuta ka golu Crvene zvezde, više u 1. poluvremenu nego iko od sezone 2003/2004, otkada Opta radi statistiku Lige šampiona, ali gubi 1:0.

21:48h

Senzacija u Mančesteru - Crvena zvezda vodi na gostovanju prvaku Evrope!

Gol iz kontre je dao Osman Bukari u 45. minutu. Prvobitno je pogodak poništen zbog ofsajda, ali je pregledom VAR-a ustanovljeno da je internacionalac iz Gane bio u regularnoj poziciji.

Izmjena: 22:00h
21:48h

Kalvin Stengs je sa preko 27-28 metara iz slobodnog udarca donio prednost Fejnordu protiv Seltika, kiksao je i golman Džo Hart.

21:45h

Siti ostaje bez Bernarda Silve, koji je zbog povrede ustupio mjesto Žeremiju Dokuu.

21:42h

Siti oblijeće oko gola Crvene zvezde, ali nikako da savlada Omrija Glazera. Erling Haland je pogodio prečku i promašio zicer, sada je izraelski golman odbranio zicer Fila Fodena.