Bez Mesija nema ni trofeja: Hjuston bolji od Majamija u finalu US open kupa

Tim iz Teksasa je na krilima Grifina Dorsija i Amina Basija stigao do četvrtog trijumfa u ovom takmičenju

4864 pregleda 1 komentar(a)
Fudbaleri Hjustona na pobjedničkom postolju, Foto: Reuters

Sa njim na terenu Inter Majami je u avgustu stigao do prvog trofeja u svojoj kratkoj istoriji, ali bez Lionela Mesija sve ide malo teže...

Tim iz Floride imao je sinoć priliku da veoma brzo "zgrabi" još jedan pehar, ali bez povrijeđenog čarobnjaka iz Rozarija, u finalu US open kupa mogao je samo da čestita gostima iz Teksasa - Hjuston je slavio sa 2:1.

Hjuston je na tako na krilima Grifina Dorsija (24. minut) i Amina Basija (33) brzo riješio pitanje pobjednika i stigao do četvrtog trijumfa u ovom takmičenju.

Jedini gol za domaćina sinoć je postigao Džozef Martines, ali kasno - u 92. minutu.

Osim Mesija, trener Intera Herardo Tata Martino morao je i bez Đordija Albe, koji je takođe bio povrijeđen.

Do kraja ligaško dijela MLS lige ostalo je još pet kola, a Majami i dalje ima šanse - ne i velike - da se domogne plej-ofa.