Đenova prekinula crni niz protiv Rome, koja je na dva boda od zone ispadanja

Nakon 17 međusobnih utakmica u kojima je 13 puta poražena, Đenova je večeras na Marasiju slavila protiv Rome sa 4:1.

4902 pregleda 1 komentar(a)
Radu Dragušin je izblokirao brojne šuteve Rome, Foto: REUTERS

Đenova je napokon uspjela da dobije Romu. Nakon 17 utakmica u kojima je 13 puta poražena, Đenova je večeras na Marasiju slavila sa 4:1.

Iako je Alberto Đilardino morao do sredine poluvremena da obavi dvije izmjene zbog povreda Badelja i Strotmana, njegova ekipa je odigrala fanatično borbeno i slavila zasluženu pobjedu.

Poveo je domaćin preko Gudmundsoa na dodavanje Strotmana već u 5. minutu.

Roma je izjednačila golom Kristantea na ubacivanje Spinacole u 22, ali...

Italijanski reprerezentativac iz Argentine, Retegi, koji je prvu utakmicu u Evropi odigrao u dresu "azura" u 45. minutu je pogodio na dodavanje rezerviste Torsbija. Bila je to sjajna akcija, koju je fantastičnim solo prodorom krenuo Albert Gudmundson.

Roma je navalila od starta drugog dijela igre, ali bez načina da ugrozi gol jer je sveprisutni rumunski mladi defanzivac, 21-godišnji Radu Dragušin bio svaki put na lopti.

Upravo je Dragušin nakon kornera ubacio u peterac a Torsbi iskoristio lošu reakciju golmana gostiju Patrisija u 74. minutu.

Bio je to šok za ekipu Žoze Murinja, a konačan rezultat postavio je Mesijas u 81. minutu, samo pet nakon što je ušao sa klupe.