Atletiko i 11. put dobio Osasunu, Savić propustio gostovanje u Pamploni

Atletiko Madrid pobjedom nad Osasunom zadržao priključak na tabeli La Lige

4340 pregleda 0 komentar(a)
Grizman skoro sa aut linije pogađa prvi ugao gola Osasune, Foto: REUTERS

Atletiko je bez velikog broja povrijeđenih prvotimaca, među njima i Stefana Savića, uspio da slavi u Pamploni protiv Osasune - 2:0.

Utakmicu sa dva različita poluvremena-u prvom je Atletiko diktirao ritam, Antoan Grizman se odlično snašao i dao gol u 20. minutu, a obje ekipe bile su primjer fer i korektne igre.

U drugom, pak, domaćin je bio bolji, uspio do izjednačenja, ali spornom sudijskom odlukom poništen je gol kapitenu Davidu Garsiji.

Trener domaćina Jakoba Araseta je na klupi pregledao snimak i burno reagovao za isključenje u 78, a sudija Huan Martines Munuera je "izgubio" utakmicu.

No, "kolćonerosi" su izdržali pritisak i iz kontre preko Rikelmea došli do 2:0 u 81. minutu, ali ni to nije smirilo strasti pa su napadači, gostiju Alvaro Morata i domaćina Ćimi Avilja dobili crvene kartone.

Atletiko je protiv Osaune upisao 11. uzastopnu pobjedu.

Prethodno je Selta kući dans remizirala sa Alavesom (1:1) a Granada identuičnim rezultatom sa Betisom.