Milan preživio Đenovu: Pulišić donio prvo mjesto, Pioli izgubio Tea i Menjana za derbi

"Rosoneri" slavili golom u 87. minutu, pa na vrhu imaju dva boda više od Intera

4227 pregleda 0 komentar(a)

Milan je u kombinovanom sastavu napao Đenovu, dugo je izgledalo da je Stefano Pioli "promašio" utakmicu, ali je u finišu sve došlo na svoje.

"Rosoneri" su savladali "grifone" 1:0, gol odluke je pao u 87. minutu kada je rezervista Kristijan Pulišić pronašao put do mreže.

Milan je tako ostao sam na vrhu tabele, ima dva boda više od Intera koji je danas remizirao sa Bolonjom (2:2) iako je vodio 2:0.

Pioli je počeo meč bez Rafaela Leaa, Pulišića, Olivijea Žirua, Davidea Kalabrije...

Sve ih je uveo u nastavku nakon što Milan praktično nije imao pravu šansu za gol u prvom poluvremenu, nije se proslavio ni kasnije, ali momenat inspiracije Amerikanca je bio dovoljan za sedmi trijumf u Seriji A ove sezone.

Nekoliko minuta je trajala provjera iz VAR sobe zbog navodnog igranja rukom Pulišića u primanju lopte, na kraju je pogodak priznat.

Ni tada nije bio kraj, jer je u sudijskoj nadoknadi golman Milana Majk Menjan dobio crveni karton zbog neopreznog starta nad Ekubano, a među stative morao da stane Žiru jer gosti vipe nisu imali pravo na izmjenu.

Đenovljani su iz slobodnog udarca potom zatresli prečku...

Pored Menjana, u narednom kolu protiv Juventusa neće igrati ni Teo Ernandes zbog kartona.