Novi poraz Napolija, Fiorentina bolja od šampiona

Fiorentina savladala Napoli 3:1

4738 pregleda 1 komentar(a)
Politano u duelu sa Brekalom, Foto: Reuters

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su večeras na gostujućem terenu Napoli sa 3:1, u utakmici osmog kola Serije A.

Fiorentina je povela u sedmom minutu golom Josipa Brekala, a šampion Italije mogao je da izjednači u 23. minutu, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda poništen gol Viktora Osimena.

Osimen je izjednačio u petom minutu nadoknade prvog poluvremena iz jedanaesterca.

Ekipa iz Firence povela je u 63. minutu golom Đakoma Bonaventure, a konačan rezultat postavio je Nikolas Gonzales u trećem minutu nadoknade vremena.

Poslije pete pobjede Fiorentina je četvrta na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i trećeplasirani Juventus.

Napoli je peti sa 14 bodova.

Prvi je Milan sa 21 bodom, a Inter na drugom mjestu ima 19.

Ranije danas Monca je pobijedila Salernitanu sa 3:0, Frozinone je pobijedio Veronu sa 2:1, Lacio je bio bolji od Atalante sa 3:2, a Roma je pobijedila Kaljari sa 4:1.