Inter prošao Bergamo i prebacio pritisak na Juve i Milan

Lider sačuvao perfektan skor na gostovanjima

10402 pregleda 0 komentar(a)

Inter je primio prvi gol na gostovanjima ove sezone, ali nije pokvario perfektan skor van "Đuzepe Meace".

Lider Serije A je slavio protiv Atalante u Bergamu 2:1 za ukupno deveti trijumf u sezoni, peti na strani nakon što je bio bolji i od Kaljarija, Empolija, Salernitane i Torina.

"Nerazuri" su u finišu prvog poluvremena poveli golom Hakana Čalhanoglua iz penala nakon što je golman Huan Muso faulirao Matea Darmijana, a u 57. minutu se upisao i Lautaro Martines.

Argentinac je postigao 12. pogodak u šampionatu ove sezone i već tada je mirisalo da Inter neće uprskati već dobijen meč.

Ali, daleko od toga da tim Simonea Inzagija nije strahovao do kraja, jer je "boginja" u 61. smanjila preko Đanluke Skamake i prijetila do posljednje sekunde.

Odbrana Intera je izdržala...

Inter je u 11 kola osvojio 28 bodova (izgubio je od Sasuola i remizirao sa Bolonjom), ima pet i šest više od Juventusa odnosno Milana uz utakmicu više.

Milan od 20.45 dočekuje Udineze, "stara dama" u nedjelju veče gostuje Fiorentini.