Lukaku od tragičara do heroja: Krstovićev Leće pao u Rimu u sudijskoj nadoknadi

Serdar u 91. i Belgijanac u 94. minutu donijeli Romi preokret

5598 pregleda 1 komentar(a)
Lukaku je promašio penal, onda donio Romi tri boda, Foto: Reuters

Promašio je penal u 5. minutu, veliku šansu, onda i zasmetao Paulu Dibali koji je bio blizu gola - djelovalo je da će Romelu Lukaku biti Romin tragičar, ali je sve greške ispravio u 94. minutu za pobjedu "vučice" nad Lećeom (2:1).

Bio je to pogodak za preokret na "Olimpiku" koji je u 91. nagovijestio Serdar Azmun pogotkom za izjednačenje...

Leće je prije toga imao sve u svojim rukama, vodio je od 72. minuta kada je mrežu domaćina zatresao Šveđanin Pontus Almkvist, imao je kasnije i šansu da riješi pitanje pobjednika.

A onda su se Žozeu Murinju isplatile izmjene.

Nikola Zalevski je asistirao Azmunu za 1:1, a potom je Lukaku (koji je večeras promašio jedanaesterac poslije 25 pogodaka zaredom sa bijele tačke) donio veliko slavlje u Vječnom gradu.

Crnogorski napadač Nikola Krstović je odigrao dobar meč, bio je na terenu do 80. minuta kada ga je zamijenio Roberto Pikoli.