Goleada u Podgorici, remi Crne Gore i Sjeverne Makedonije

Novi duel istih rivala na programu je u četvrtak

6762 pregleda 0 komentar(a)

Mlađe kadetske fudbalske reprezentacije Crne Gore i Sjeverne Makedonije igrale su danas u Podgorici, u prvom od dva prijateljska meča, neriješeno 3:3.

U veoma uzbudljivoj utakmici, osim šest golova, viđena su i dva preokreta.

Crnogorska selekcija vratila se nakon dva gola zaostatka, a uz to je pogodila prečku i imala još nekoliko dobrih šansi.

Crna Gora je prvu šansu na utakmici pretvorila u pogodak - u četvrtom minutu, poslije centrašuta Petra Ražnatovića, odbijena loptu stigla je do Vuka Pavićevića koji je zatresao mrežu gostiju.

Samo dva minuta kasnije, Stefan Brankovski se dobro snašao u šesnaaestercu i poravnao na 1:1.

U 28. minutu Sjeverna Makedonija došla je do preokreta, poslije ukradene lopte na sredini terena, Aleksandar Graševski je uspješno završio akciju.

Dobru šansu za izjednačenje imao je Luka Bubanja u 35. minutu, ali je pogodio prečku.

Nakon dvadesetak minuta igre u nastavku, Graševski se ponovo upisao u listu strijelaca i doveo svoj tim u vođstvo od 3:1.

U 77. minutu Matija Jovanović je pogodio glavom za 3:2, da bi u 80. Mark Đokaj iskoristio asistenciju Darvina Đukića.

U samom finišu meča, Strahinja Janković i Đokaj su imali odlične šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

Selektor Minja Ljumović kazao je da je na kraju zadovoljan konačnim ishodom, navodeći da je uprkos zaostatku od dva gola CRna Gora u samom finišu mogla i do konačnog preokreta.

"Nakon svega viđenog i zaostatka od dva gola, moramo biti zadovoljni na kraju, iako smo u samom finišu meča imali dva zicera za potpuni preokret", kazao je Ljumović.

Novi duel istih rivala na programu je u četvrtak.