To je Juve: Monca izjednačila u 91, "stara dama" pobijedila golom u 94. minutu

Juventus preuzeo prvo mjesto na tabeli Serije A uz meč više od Intera

8580 pregleda 2 komentar(a)
Gati je pogodio za trijumf "stare dame", Foto: Reuters

Juventus je lider Serije A, biće na prvom mjestu makar do nedjelje veče nakon pobjede u Monci za koju je patio do posljednje sekunde.

"Stara dama" je slavila 2:1 u meču koji je kontrolisala gotovo 90 minuta, onda primila gol za 1:1 u 91, da bi sve na svoje mjesto vratio štoper Federiko Gati koji je 94. sa 5-6 metara zakucao loptu u mrežu.

Juve je tako preskočio Inter i ima bod više uz utakmicu više - "nerazuri" u nedjelju od 20.45 gostuju aktuelnom šampionu Napoliju u derbiju 14. kola.

Tim Maksa Alegrija je poveo u 12. minutu pogotkom Adrijena Rabioa.

Nekoliko desetina sekundi ranije je Dušanu Vlahoviću penal odbranio Mikele di Gregorio, potom i veliku šansu iz odbitka, ali su gosti potom poveli nakon kornera...

Dugo je izgledalo da će Juve mirno privesti utakmicu kraju, Monca nije naročito prijetila, a onda talenat Intera na pozajmici u Monci Valentin Karboni u želji da centrira zatresao mrežu.

Veliko slavlje domaćina je trajalo nešto više od dva minuta - šokirao ga je Gati poslije prodora Rabioa za 10. pobjedu Juventusa u sezoni.