Vest Hem i Brajton odbranili prvo mjesto, Ajaks i Olimpijakos idu u Ligu konferencije

Posljednje kolo grupne faze Lige Evrope

3739 pregleda 0 komentar(a)

Direktan duel za prvo mjesto i plasman u osminu finala Lige Evrope je pripao Vest Hemu.

"Čekićari" su u Londonu nadigrali Frajburg (2:0) i osigurali prvo mjesto u grupi A - to bi trebalo da znači i da mogu da očekuju lakšeg protivnika na proljeće u borbi za plasman u četvrtfinale.

Vest Hem, kojem je dovoljan bio remi da odbrani lidersku poziciju, sve je riješio do poluvremena kada su mrežu njemačke ekipe tresli Mohamed Kudus i Edson Alvares.

Vest Hem je sakupio 15 bodova, Frajburg 12, a treće mjesto i odlazak u 1/16 finala Ligu konferencije ugrabio je Olimpijakos.

Crnogorski as Stevan Jovetić je bio na klupi, a grčki velikan je lako savladao TSC u Pireju - 5:2.

Na startu drugog dijela je bilo 4:0, srpski sastav je potom s igračem manje smanjio na 4:2, a više od pola sata je igrao i bivši mladi reprezentativac Crne Gore Marko Rakonjac.

U grupi B je Brajton kod kuće savladao Marsej (1:0, gol Žoaa Pedra u 88. minutu) za prvo mjesto, a evropsku sezonu nastavlja Ajaks.

"Kopljanici" su morali da pobijede AEK da bi se preselili u Ligu konferencije i to su uradili - u Amsterdamu je bilo 3:1, pa je holandski velikan preskočio Atinjane sa bodom više...

Iz Lige Evrope je ispao Betis zbog poraza od Rendžersa u Sevilji (3:2) i pobjede praške Sparte u gostima - 3:1.