Kiks Marušića najavio trijumf Intera: "Neroazuri" poslije pet godina slavili na "Olimpiku" protiv Lacija

Lacio - Inter 0:2

8045 pregleda 2 komentar(a)
Fudbaleri Intera, Foto: Reuters

Prvi put nakon pet godina fudbaleri Intera su u Rimu pobijedili ekipu Lacija - "neorazuri" su večeras u 16. kolu Serije A slavili 2:0 i uvećali prednost u odnosu na Juventus na četiri boda.

Inter u Seriji A ima jedan poraz i to od Sasuola krajem septembra. Od tada je ekipa iz Milana vezala 10 mečeva na kojima nije izgubila, pa je definitivno najozbiljniji kandidat za Skudeto.

Tim Simonea Inzagija poveo je pet minuta prije kraja prvog poluvremena - crnogorski reprezentativac Adam Marušić je želio da vrati loptu Provedelu, ali je Lautaro Martines ispratio dodavanje, uzeo loptu, zaobišao golmana Lacija i postigao gol.

Argentinac je postigao devet golova u gostima u Seriji A ove sezone.

Lacio je odličnu šansu imao početkom drugog poluvremena kada je Rovela šutirao, a Zomer odlično reagovao. Potom je šansu imao i Kamada, a onda je Inter stigao do drugog pogotka - akciju je počeo Zomer, nastavio Barela, a završio Turam.

U finišu utakmice je Lacio ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Lazari.