Real dobija i kada ne blista, Ridiger nadomjestio loš dan napadača (VIDEO)

"Kraljevski klub" teškom mukom srušio Majorku (1:0), golom iz prekida u 78. minutu

10292 pregleda 1 komentar(a)

Nije išlo Belingema, nije išlo Rodigra, nije išlo ni Vinisijusa, koji se vratio na teren nakon pauze zbog povrede...

Nešto slabiji dan Realovih napadačkih zvijezda nadomjestio je defanzivac - golom Antonija Ridigera u 78. minutu tim Karla Anćelotija srušio je opasnu Majorku (1:0) i ostao sam na vrhu uoči večerašnjeg derbija kola, sudara drugoplasirane Đirone i trećeplasiranog Atletika.

Njemac je 12 minuta prije kraja nakon kornera Luke Modrića efektnim udarcem glavom poslao loptu u desni gornji ugao.

Tim sa Baleara tokom većeg dijela meča nije bio slabiji rival, naprotiv, dva puta se tresao okvir Realovog gola - u 43. minutu nakon udarca glavom Antonija Sančesa (prečka) i u 59. nakon dalekometnog pokušaja Danijela Rodrigesa (stativa).

I Real je pogodio okvir gola, sjajnu šansu u 72. minutu imao je rezervista Hoseulu. Bila je to najava gola koji je, nakon inicijative u finišu, stigao iz prekida.

Real dobija i kada ne blista - eto zašto je prvi favorit za titulu...

Selta je golom Šveđanina Svedberga u šestom minutu sudijskog dodatka pobijedila Betis (2:1), dok je Granada nešto ranije pobijedila Kadis 2:0.