Bajern imao previše aduta da slomi Hofenhajm

Na otvaranju fudbalskog proljeća u Bundesligi, Bajern lako dobio Hofenhajm - 3:0

3082 pregleda 0 komentar(a)
Sve je lakše sa kapitenom na golu, Foto: Reuters

Zimska pauza u Bundesligi bila je desetak dana kraća zbog Evropskog prvenstva u Njemačkoj, ali Bajern je spreman - Bavarci su na otvaranju fudbalskog proljeća na Alijanc areni dobili Hofenhajm - 3:0.

Bajern je jesenji dio završio iza Bajera, ali nakon 11 titula, Bavarci ne odustaju od 12. uzastopne Salatare. Do pobjede su Bajern vodili dvostruki asistent Liroj Sane za strijelca Džamala Musialu. On je prvo pogodio u 18. minutu a do dubla je došao golom u 70. minutu.

Imali su gosti svoje šanse, ali i golman i kapiten Manuel Nojer je kod 1:0 uspio da pokaže ne samo vanserijsku klasu, već i povratak u pravu formu nakon mjeseci propuštenih zbog povrede.

Gosti su zbog dva žuta kartona ostali bez Promela u 78. minutu, što je Bajernu olakšalo da popravi gol razliku - u nadoknadi se upisao i nezaobilazni Englez, Hari Kejn, koji prijeti da pobije sve rekorde strijelaca u istoriji Bundeslige. Već je dao 22 gola!