Liverpul na latino pogon srušio Barnli, Totenhem u 96. savladao Brajton

"Redsi" golovima Luisa Dijasa i Darvina Nunjesa u 2. poluvremenu stigao do pobjede i vratio se na 1. mjesto

5092 pregleda 0 komentar(a)
Luis Dijas daje gol za 2:1, Foto: Reuters

Liverpul se oporavio od poraza u derbiju sa Arsenalom i vratio se na 1. mjesto Premijer lige, koje mu je na nekoliko sati "oteo" Mančester siti.

Tim Jirgena Klopa nije blistao, mučio se sa "davljenikom" Barnlijem, ali je ipak smogao snage da u 2. poluvremenu slomi otpor rivala.

Diogo Žota je donio prednost "redsima" u 31. minutu nakon kornera i velike greške golmana Džejmsa Traforda, da bi u sudijskoj nadoknadi 1. poluvremena izjednačio Dara O'Šej.

U 2. poluvremenu su glavne uloge preuzeli Harvi Eliot i Južnoamerikanci - mladi Englez je namjestio golove Kolumbijcu Luisu Dijasu u 52. i Urugvajcu Darvinu Nunjesu u 79. minutu.

U malom derbiju dana, Totenhem je savladao Brajton 2:1 golom Brenana Džonsona u 96. minutu.

Sparsi su tako preuzeli 4. mjesto od Aston Vile.

"Galebovi" su poveli golom Paskala Grosa u 16. minutu, u 61. je srećno izjednačio Pape Matar Sar nakon što je Luis Dank prekinuo akciju, ali se lopta od stative vratila senegalskom vezisti.

Samo četiri dana nakon što je sa Južnom Korejom ispao od Jordana u polufinalu Azijskog prvenstva, Heung-Min Son je zaigrao za Totenhem od 62. minuta i asistirao Džonsonu za pobjedu.

Šefild junajted je dostigao Barnli sa diobi 19. i 20. mjesta sa 13 bodova, jer je savladao Luton u gostima 3:1.