Preokret u režiji Konora Galagera, Čelsi slavio na gostovanju Palasu

Kristal Palas - Čelsi 1:3

3174 pregleda 0 komentar(a)

Djelovalo je da će Kristal Palas prvi put nakon 13 utakmica i 2017. godine uspjeti da osvoji makar bod protiv Čelsija.

Ali, večeras se za sve pitao Konor Galager, koji je sa dva pogotka kreirao preokret i donio Čelsiju 14. pobjedu zaredom protiv ovog rivala - 3:1.

Palas je posljednji put savladao "plavce" 14. oktobra 2017. godine. Od tada su, računajući i večerašnju utakmicu, ovi timovi odigrali 14 mečeva, a na svih 14 je slavio Čelsi.

Nakon 45 minuta nije djelovalo da Čelsi može da dođe do trijumfa. Poketinova ekipa je igrala loše, a Palas vodio od 30 minuta kada je Lerma, poslije nesmotrene reakcije fudbalera Čelsija, došao do lopte, šutirao sa distance i postigao lijep gol.

Čelsi je izjednačio početkom nastavka, kada je bivši igrač Palasa, Konor Galager sa oko pet metara, poslije asistencije Gusta, poravnao rezultat.

Do finiša nije bilo promjene rezultata, a onda je ponovo u glavnoj ulozi bio Galager - u prvom minutu sudijske nadoknade realizovao je kontru, sa ivice kaznenog prostora savladao Hendersona i preokrenuo rezultat.

Konačan rezultat postavio je Enco Fernandes u 94. minutu.