Napoli u 96. minutu ostao bez pobjede na Sardiniji

Kaljari - Napoli 1:1. Napoli vodio nakon gola Osimena, bod Kaljariju donio Luvumbo

7404 pregleda 0 komentar(a)
Viktor Osimen, Foto: Reuters

Fudbaleri Napolija nsatavljaju sa lošim igrama - aktuelni šampioni Italije danas su, u 26. kolu Serije A, igrali neriješeno na gostovanju Kaljariju - 1:1.

Napoli je bez pobjede na četiri utakmice zaredom u svim takmičenjima, dok Kaljari nakon šest mečeva ne zna za trijumf.

Napolitanci su na Sardiniji vodili od 65. minuta, kada je Osimen sam na drugoj stativi dočekao centaršut Raspadorija, zatresao mrežu Kaljarija i aktuelnom šampionu donio vođstvo.

I ovaj meč je pokazao koliko je Napoliju nedostajao Viktor Osimen. Nigerijski reprezentativac je u srijedu - u prvom meču nakon povratka sa Afričkog kupa nacija - bio strijelac protiv Barselone u osmini finala Lige šampiona, a i danas je stigao do gola.

Gosti su u finišu mogli da riješe pitanje pobjednika, ali u sudijskoj nadoknadi šanse nisu koristili Lobotka, Politano i Simeone.

I onda je u 96. minutu, u posljednjem napadu na utakmici uslijedila kazna - Žezus je očajno reagovao, Luvumbo iskoristio kiks rivala, matirao Mereta i Kaljariju donio bitan bod u borbi za opstanak.