Leaova majstorija donijela samo bod Milanu

Portugalac pogodio poslije skoro pet mjeseci u Seriji A - "rosoneri" remizirali sa Atalantom

3314 pregleda 0 komentar(a)

Rafael Leao je postigao evrogol već u 3. minutu duela sa Atalantom, ali Milan nije mogao više od remija u derbiju 26. kola Serije A - 1:1.

Portugalac se upisao prvi put u prvenstvu još od 29. septembra prošle godine, i to je uradio na spektakularan način - prošao je po lijevoj strani dvojicu protivničkih igrača i sjajnim udarcem iskosa ciljao dalji ugao gola Marka Karnezekija.

"Rosoneri" su rano poveli i kontrolisali utakmicu sve do finiša prvog poluvremena kada je Atalanta dobila penal zbog faula Olivijea Žirua nad Emilom Holmom.

Siguran sa bijele tačke je bio Teun Kopmeiners.

Domaćin je i nakon toga bio bolji, najbliži novom vođstvu je bio poslije šanse Kristijana Pulišića, ali je ostalo 1:1.

Milan je tako usporio u borbi sa Juventusom za drugo mjesto, jer nakon ove runde ima četiri boda minusa...

Atalanta je, s druge strane, prepustila četvrto mjesto Bolonji od koje ima dva boda manje i meč manje.

Odigraće ga u srijedu takođe u Milanu - rival je lider Inter.