Het-trik Dibale, Roma savladala Torino, Fiorentina nakon preokreta bolja od Lacija

Roma pobijedila Torino 3:2, Fiorentina slavila protiv Lacija - 2:1

8030 pregleda 1 komentar(a)
Dibala, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.02.2024. 22:43h

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras na domaćem terenu Torino (3:2) u 26. kolu Serije A.

Utakmicu na "Olimpiku" obilježio je argentinski fudbaler, Paulo Dibala, koji je postigao het-trik. Strijelcu za Torino bili su Zapata i Hujsen, koji je postigao autogol.

"Vučica" je već u 10. minutu mogla da dođe do vođstva, Kristante je imao priliku, ali je pogodio stativu.

De Rosijeva ekipa je ipak u finišu prvog poluvremena stigla do vođstva, kada je Dibala iz penala matirao Milinković-Savića.

Dva minuta poslije gola Rome gosti su odgovorili - Belanova je centrirao, a Zapata glavom savladao Svilara.

Do odlaska na odmor Torino je mogao do preokreta, ali je Vlašić bio neprecizan, da bi u 57. minutu Dibala postigao drugi gol i ponovo Romu doveo u vođstvo.

Argentinac je u 69. minutu, poslije dodavanja Lukakua, kompletirao het-trik.

Roma je rutinski privela utakmicu kraju, iako je Torino do kraja meča postigao još jedan gol - Kristante je u 89. minutu pogriješio, Rići uputio jednu loptu, a Hujsen postigao autogol.

Do pobjede je stigla i Fiorentina, koja je u Firenci, nakon preokreta, savladala Lacio - 2:1.

"Viola" je u prvom poluvremenu propustila nekoliko šansi, dva puta je pogodila okvir gola, a onda je u sudijskoj nadoknadi stigla kazna - Luis Alberto je savladao Teraćijana i doveo Rimljane u vođstvo.

Fiorentina je u i drugom poluvremenu nastavila sa napadima i do izjednačenja stigla u 61. minutu preko Kajodea.

U 68. minutu je dosuđen penal za domaću ekipu, ali je Gonzales pogodio stativu, da bi u sljedećem napadu "viola" ipak stigla do drugog gola, a strijelac je bio Bonaventura.

Crnogorski reprezentativac, Adam Marušić je zamijenjen na poluvremenu.