Remi u derbiju Juve i Atalante, Milan srećnim golom Pulišića do 2. mjesta

Tim Stefana Piolija ima dva boda više od Juventusa, koji od 18 časova dočekuje Atalantu

5625 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 10.03.2024. 19:57h

Tri dana nakon goleade u duelu sa praškom Slavijom (4:2), Milanu je bio dovoljno da samo jednom zatrese mrežu da preuzme 2. mjesto u Seriji A.

„Rosoneri” su savladali Empoli srećnim golom Kristijana Pulišića u 40. minutu.

Pogodak je prvobitno poništen, zbog ofsajda koji je suđen asistentu Noi Okafora, ali je nakon pregleda VAR-a priznat.

Tim Stefana Piolija na 10 kola do kraja ima bod više od Juventusa, koji je u derbiju remizirao sa Atalantom (2:2).

Teun Kopmejners je donio prednost „boginji” nakon sjajne varke u 35. minutu - Đanluka Skamaka se spremao da izvede slobodni udarac, ali je Mario Pašalić dodao loptu Holanđaninu, koji je sa ivice šesnaesterca savladao nemoćnog Vojćeha Šćensnog.

Juve je preokrenuo u razmaku od samo četiri minuta - u 66. je izjednačio Andrea Kambijazo, a za 2:1 u 70. pogodio Arkadijuš Milik. Oba puta je asistent bio Veston Mekeni.

Završnu riječ je, ipak, imao Kopmejners, koji je u 75. minutu postavio konačni rezultat.

Time je spriječio „staru damu” da prekine negativni niz protiv Atalante u Torinu, gdje su domaći posljednji put slavili 14. marta 2018. godine (2:0).