Goleada u Londonu, Čelsi savladao Njukasl

Česli - Njukasl 3:2

9133 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Čelsija proslavljaju gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras u Londonu Njukasl (3:2) u 28. kolu Premijer lige.

Navijači na "Stamfordu" nisu dugo čekali gol domaće ekipe - već u šestom minutu je Palmer šutirao sa ivice kaznenog prostora, a loptu u mrežu skrenuo Džekson.

Nakon postignutog gola je Poketinova ekipa kontrolisala situaciju na terenu, Džekson je imao šansu, ali je Dubravka odbranio, a neprecizni su bili Palmer i Fernandes.

Ipak, u finišu prvog poluvremena su se gosti probudili - Isak je u 40. minutu bio neprecizan, da bi tri minuta kasnije pronašao put do mreže i poravnao rezultat.

Početkom drugog poluvremena Sterling je propustio veliku priliku i sa nekoliko metara šutirao pored gola. A onda je u 58. minutu Palmer preciznim udarcem sa dvadesetak metara matirao Dubravku i "plavce" opet doveo u vođstvo.

Dva minuta kasnije je Sterling propustio još jednu šansu, a onda je izašao iz igre, a zamijenio ga je Mudrik, koji je u 76. minutu "ukrao" loptu Galageru, ušao u kazneni prostor, zaobišao Dubravku i zatresao mrežu za 3:1.

U 90. minutu je poraz Njukasla ublažio Marfi, koji je postigao lijep pogodak.