"Zmajevi" će sačekati na prvu EURO promociju, Ukrajina preokrenula u finišu i rasplakala Zenicu

Bosna i Hercegovina posustala u finišu poufinala Evropskih kvalifikacija u Zenici, Ukrajina preokretom do finala za jednu od tri karte za EURO 2024. - 2:1.

6816 pregleda 0 komentar(a)
Dovbik je rastužio Zenicu, Foto: REUTERS

Sve je bilo u znaku "zmajeva" na Bilinom Polju - vođstvo, bolje šanse ali Ukrajina je finalista kvalifkacija za Euro 2024. u Njemačkoj. Izabranici Sergeja Rebrova slavili su u Zenici sa 2:1.

Presudila je duža klupa "žuto-plavih", jer se igra Bosne i Hercegovine raspala prinudnim izmjenama. Imao je doduše značajnu rolu i sjajni golman Real Madrida, Andrej Lunjin, koji je Ermedinu Demiroviću odbranio šut sa peterca za dva gola prednosti.

Nakon toga postojala je samo Ukrajina.

A povela je Bosna i Hercegovina autogolom Matvijenka u 57. minutu, da bi napadač Valensije Roman Jaremčuk nakon samo četiri minuta na terenu izjednačio u 85. minutu.

Preokret je potpisao napadač Đirone, Artjom Dovbik, glavom nakon sjanog centaršuta Jaremčuka u 88.

"Zmajevi" su osjetili čari Mundiajla, igrali su odlično u Brazilu i čak nezasluženo izgubili od Argentine na Marakani - 2:1, ali još će sačekati za prvo učešće na Evrospkom prvenstvu.

Ukrajina će igrati u finalu, za jednu od tri posljednje karte protiv Islanda, koji je slavio u Izraelu - 4:1.