Rivali Crne Gore ubjedljivi u plej-ofu: Island i Vels vide Euro

Goleade u polufinalnim utakmicama

6349 pregleda 0 komentar(a)

Koliko težak posao čeka crnogorske fudbalere u B Ligi nacija vidjelo se večeras u polufinalima plej-ofa za plasman na Evropsko prvenstvo.

Island i Vels (protivnik „hrabrim sokolima” u grupi je i Turska) na korak su od odlaska na Euro nakon ubjedljivih pobjeda - „ribari” su deklasirali Izrael u Budimpešti 4:1, dok su „zmajevi” u Kardifu lako izašli na kraj sa Finskom identičnim rezultatom.

Islanđani su bili u minusu nakon pola sata igre i penala koji je iskoristio Eran Zahavi, a onda se promijenilo sve.

Bila je to noć ofanzivca Đenove Alberta Guđmunsona koji je prvo izjednačio iz slobodnog udarca, a u finišu kompletirao het-trik nakon što je domaćin s igračem manje imao penal za 2:2.

Promašio ga je Zahavi u 80. minutu, da bi Guđmunson u 83. i 87. postavio konačan rezultat.

Islanđani će se za plasman na EP boriti sa Ukrajinom, koja je u Zenici bila bolja od Bosne i Hercegovine. Ukrajinci će u tom meču biti domaćini...

A Velšani su opravdali ulogu favorita protiv Finaca.

Dejvid Bruks je donio prednost, udvostručio je Neko Vilijams, ali je do poluvremena uzbuđenja najavio Temu Puki koji je smanjio na 2:1.

Nastavak je, ipak, pripao domaćinu kojem su put do finala pokazali Brenan Džonson i Danijel Džejms.

Vels će u finalu dočekati Poljsku, koja je lako izašla na kraj sa Estonijom - 5:1.

Lak put do finala je imala Grčka - u Atini je deklasirala Kazahstan 5:0, pa će u finalu gostovati Gruziji koja je ranije danas eliminisala Luksemburg (2:0).