Bešiktaš prejak za crnogorskog šampiona: Budućnost primila pet golova u Istanbulu

Podgoričani izgubili 5:1 od turskog velikana

5693 pregleda 22 reakcija 22 komentar(a)

Fudbaleri Budućnosti su reprezentativnu pauzu iskoristili da makar nakratko otputuju u Istanbul i odigraju prijateljski meč sa turskim velikanom Bešiktašom.

Rezultat oslikava razliku u kvalitetu - domaćin je u kombinovanom sastavu protiv crnogorskog šampiona slavio 5:1.

Nakon 45 minuta je bilo 3:0, nakon što su mrežu Đorđa Pavličića tresli Žedson Fernandeš, Umut Meras i Rašid Gezal.

U nastavku su pogađali i Vinsent Abubakar i Džo Vorel, a jedini pogodak za Podgoričane postigao je Igor Ivanović u 68. minutu poslije akcije Stefana Đukanovića i asistenta Ivana Bojovića.

Trener Mladen Milinković je Bešiktašu suprotstavio praktično najjači tim (Miloš Brnović je sa A reprezentacijom, a Milan Vukotić u mladoj), pa su u startnoj postavi bili: Pavličić, Ignjatović, Orahovac, Vladan Adžić, Bojović, Mirković, Raičković, Mujan, Grbić, Ivanović, Despotović.

Kasnije su šansu dobili Đurović, Almeida, Jokić, Martinović, Dašić, Vukčević, Savović, Sekulić, Kostić, Novović i Đukanović.