Marušić srušio Juventus, Milan osvojio Firencu

Crnogorski reprezentativac zatresao mrežu „stare dame” u 93. minutu

18611 pregleda 7 komentar(a)
Ažurirano: 30.03.2024. 22:44h

Velika pobjeda Lacija na debiju Igora Tudora pamtiće se po prvom golu ove sezone Adama Marušića.

Crnogorski reprezentativac je heroj Rimljana - srušio je Juventus golom u 93. minutu i postavio konačnih 1:0.

Adam je to uradio efektnim udarcem glavom na centaršut Matea Genduzija, pa je Lacio slavio drugi put u nizu od kada je klupu napustio Mauricio Sari.

Čekajući Tudora je bio bolji od Frozinonea prije reprezentativne pauze, a sada je pokazao da je na pravom putu trijumfom nad „starom damom”.

Lacio je sedmi na tabeli, ima četiri boda manje i utakmicu više od Atalante koja je danas bila ubjedljiva protiv Napolija (3:0).

A Milan je savladao Fiorentinu u Firenci 2:1 i pobjegao trećeplasiranom Juveu na šest bodova.

Tri gola su viđena u razmaku od svega šest minuta. U 48. je prednost gostima donio Ruben Loftus-Čik, poravnao je Alfred Dankan u 50, a trijumf „rosonerima” je donio Rafael Leao majstorijom u 53.

Milan uz meč više ima 11 bodova manje od lidera Intera koji u ponedjeljak dočekuje Empoli.