Kanga donio Zvezdi rezultat iz snova, Milan se vratio pobjedom, Osijek šokirao PSV

Uspješnu noć za hrvatske klubove upotpunili su Dinamo pobjedom nad norveškim Odom na "Maksimiru" 2:1, te Hajduk koji je igrao bez golova na gostovanju Brondbiju. Šturm izgubio od Fenerbahčea u Gracu 2:1
Zvezda, Foto: BETA
Ažurirano: 27.07.2017. 21:00h

Crvena zvezda je ostvarila rezultat iz snova protiv Sparte iz Praga u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

"Crveno-bijeli" su slavili 2:0 i imaju realne šanse da dođu na korak od grupne faze.

Junak pobjede bio je Gejlor Kanga, koji je prvo asistirao Ričmondu Boaćiju za vođstvo u 13. minutu, da bi u 65. sjajnim udarcem sa 25 metara postavio konačan rezultat.

Poslije 1234 dana, Milan se pojavio na evropskoj sceni - italijanski gigant vratio se pobjedom, koju je ostvario protiv rumunske Krajove 1:0.

Pobjedu "roso-nerima" donio je Rikardo Rodriges, pojačanje iz Volfsburga, golom iz slobodnog udarca u 44. minutu.

Vinćenco Montela nije izveo najjači sastav, nije njegov tim blistao, ali je napravio prvi korak ka povratku na najveću scenu.

Milan je u tekućem prelaznom roku uložio preko 200 miliona eura na dovođenje igrača.

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Osijeka.

Hrvatski tim je kao gost savladao PSV 1:0 i za sedam dana imaće šansu da napravi senzaciju.

Presudio je pogodak Barišića iz penala u 57. minutu.

Šturm, koji je u drugom kolu eliminisao Mladost, poražen je na svom terenu od Fenerbahčea 2:1.

Austrijanci su poveli golom Hirlandera, gosti do poluvremena preokrenuli autogolom Marešića i pogotkom Nojštatera.

Iznenađenje je priredila litvanska Suduva koja je na svom terenu bila ubjedljiva protiv švajcarskog Siona 3:0. Elsad Zverotić je igrao 90 minuta za goste.

Nikola Vukčević nije bio u sastavu Brage, koja je remizirala 1:1 sa švedskim AIK-om u gostima.

Žarko Tomašević bio je na terenu svih 90 minuta u dresu Ostendea, koji je izgubio od Olimpika u Marseju 4:2.