Bautista izbacio Nišikorija, Čilić bez problema do osmine finala, ispala Cibulkova

Roberto Bautista Agut, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.07.2017. 15:01h

Španac Roberto Bautista Agut eliminisao je Japanca Keija Nišikorija, pobjedom od 6:4, 7:6 (7-3), 3:6, 6:3, i plasirao se u osminu finala Vimbldona.

Iskusni Španac, 19. na ATP listi, u narednom kolu će se sastati sa Hrvatom Marinom Čilićem, koji je bez problema savladao Amerikanca Stiva Džonsona sa 6:4, 7:6 (7-3), 6:4.

Sa odličnim igrama je nastavio i Luksemburžanin Žil Miler, koji je u tri seta savladao naturalizovanog Britanca Aljaža Bedenea, rezultatom 7:6 (7-4), 7:5, 6:4.

Miler će u sljedećem kolu imati vjerovatno težak zadatak, jer će njegov protivnik biti pobednik duela Rafael Nadal - Karen Kačanov.

Na ženskom turniru, plasman u osminu finala izborile su Francuskinja Karolin Garsija, Bjeloruskinja Viktorija Azarenka i Ana Konjuh iz Hrvatske.

Garsija je u dva seta Amerikanku Medison Brengl – 6:4, 6.3, a u četvrtom kolu će igrati protiv bolje iz duela Džoana Konta – Maria Sakari.

Azarenka je eliminisala Britanku Heder Votson sa 3:6, 6:1, 6:4, dok je Konjuh izbacila osmu kosturašicu, Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 7:6 (7-3), 3:6, 6:4, poslije dva sata i 36 minuta igre.

Mlada Hrvatica će u osmini finala igrati sa pobjednicom duela između Amerikanke Venus Vilijams i Naomi Osake iz Japana.